No image available

NATIONAL CHAMPIONSHIPS: FULL LIST OF SENIOR AND JUNIOR CHAMPIONS

SENIORS

MALE
-54kg     Gold      Jamie Abley, Chi Taekwondo
                Silver     Jordan Bignall, Nottingham TKD
 
-58kg     Gold      Dominic Brookes, Manchester Aces
                Silver     Kieron Briggs, Sheffield TKD Academy
 
-63kg     Gold      Dawud Izza, St Katherines TKD
                Silver     Jibreel Malik, Empsi TKD                   
 
-68kg     Gold      Jordan Gayle, Manchester Aces
                Silver     Danyal Mirzaie, Taekwondo Machine
 
-74kg     Gold      Luke Holman, Southams WTA
                Silver     Ryebyn Richards, Hawk Elite
 
-80kg     Gold      Andrew Deer, Manchester Aces
                Silver     Craig Brown, Positive Impact TKD School
 
-87kg     Gold      Samuel Del Castillo Querra, Bozdag Taekwondo
                Silver     Martins Obiorah, Best Leg Taekwondo
 
+87kg    Gold      Nathan Hall, Manchester Aces
                Silver     Julian Purcaru, London Taekwondo Academy
 
FEMALE
-46kg     Gold      Sophie Threlfall, Kang Han TKD
                Silver     Jemma Johnson, BTS
 
-49kg     Gold      Louise Mair, Central TKD Scotland
                Silver     Judy Marton, St Katherines TKD
 
-53kg     Gold      Caroline Fisher, Scorpion TKD
                Silver     Maria Livanos, UCL Taekwondo
 
-57kg     Gold      Danielle Baker, Manchester Aces
                Silver     Tamsen Clarke, Kwon TKD
 
-62kg     Gold      Charlotte Warren, Kings TKD
                Silver     Elena Lieder, Capital Taekwondo Academy
 
-67kg     Gold      Charlotte Thomas, Black Widow TKD
                Silver     Jade Slavin, Chi Taekwondo
 
-73kg     Gold      Stella Whitehead, Scorpion TKD
                Silver     Terri Lumb, Team TKD
 
+73kg    Gold      Stephanie Allen, Fusion TKD
                Silver     Heather Banner, Puma TKD
 
 
JUNIORS
 
MALE
-45kg     Gold      Rajveer Chana, Gurumu TKD
                Silver     Manveer Kasli, Future TKD
 
-48kg     Gold      Thangaes Nithirajah, Gurumu TKD
                Silver     Alex Needham, Team Ultimate
 
-51kg     Gold      Aidan Morley, Scorpion TKD
                Silver     Nishan Landa, Dragon TKD
 
-55kg     Gold      Jamie Abley, Chi Taekwondo
                Silver     Kane Landa, Dragon TKD
 
-59kg     Gold      Amin Badr, Empsi TKD
                Silver     Jamie Allen, Puma TKD
 
-63kg     Gold      Chris Sweeten, Central TKD Scotland
                Silver     Khuram Shah, London Taekwondo Academy
 
-68kg     Gold      George Lee, Fusion TKD
                Silver     John Steele, Team Ultimate
 
-73kg     Gold      Ben Haines, BTS
                Silver     Atiqullah Hussaini, Cardiff Tigers
 
-78kg     Gold      Levi Goodridge, Spitfire TKD
                Silver     Aaron Steele, Stoke UTA
 
+78kg    Gold      Natham Dale Ord, WTA All Stars
                Silver     Cade Murphy, Future TKD
 
FEMALE
-42kg     Gold      Georgia Barnes, BTS
                Silver     Emily Watson
 
-44kg     Gold      Beth Worthington, Southams WTA
                Silver     Hollie Best-Dutt, TKD Academy Liverpool
 
-52kg     Gold      Hollie Bousfield, Halton UTA
                Silver     Anna Leigh Gratsa
 
-55kg     Gold      Melissa Lamb, Wessex TKD
                Silver     Shanelle Rowe, Nottingham TKD (NTC)
 
-59kg     Gold      Leighann Lewis, Gurumu TKD
                Silver     Sophie Dickson, Manchester Aces
 
-63kg     Gold      Jenny Marjason, BTS
                Silver     Alex Thomas, BTS